Tamme liimpuit

Tamm – on traditsiooniline ja üks kasutatavamaid puiduliike, millest valmistatakse erineva keerukusega tisleritooteid, aga ka põrandakattematerjale. Tammepuit paistab silma erilise tugevuse poolest, on mädanemiskindel, seda on võimalik koolutada.

Puidul on meeldiv tekstuur ja värvus ning on kergesti töödeldav. Tammepuidust toote valmistamisel on vaja arvestada sellega, et see puu omastab halvasti piirituslakke.

Põhjaeurooplased pidasid tamme väga elujõuliseks sümboliks ja stabiilse edu tagatiseks. Arvati, et tamm annab eelise sõdalastele, võitlejatele, tugevatele ja tervetele inimestele, laadides neid eluenergiaga ja kinkides neile osakese tamme pikaealisusest.

Kvaliteedid mida toodame:

AB – kilbi ülemine pool oksavaba ja ühtlase tooniga, alumisel küljel lubatud mõned väikesed oksad ja veidi maltpuitu.

Rustic – kilbi mõlemal küljel lubatud piiramatult terveid oksi, alumisel küljel lubatud piiramatult maltspuitu

Pakume laos olevaid tamme töötasapindu!

Soovi korral võtta ühendust meili teel allan@riverbank.ee

Sõrmjätkatud

Sõrmjätkatud liimpuitkilpe valmistatakse kammipiide kujuliselt sälgutatud  otsega puidutükkide  omavahelise kokkuliimimise teel. Laialdaselt kasutatakse veel ka sõrmjätkatud saematerjali akna- ja  uksepiitade valmistamiseks, kusjuures tema mõõdud mängivad vähem, võrreldes tavalise saematerjaliga ning seda eriti tingimustes, kus ruumi sisetemperatuuri ja välistemperatuuri vahel esineb olulisi erinevusi.

Sõrmjätkatud materjal on odavam, kui tervetest lamellidest liimitud toode, kuna selle tootmises saab kasutada tootmise ülejääke. Puidu tootmises jääb alati üle tootmisjääke – neid saab ära kasutada sõrmjätakates neid tükke omavahel. Välja lõigatakse kehvem puiduosa nagu: oksad, vaigupesad, mõrad, sine jne ning kokku  sõrmjätkatakse juba korralik materjal. Kilbi külje peale jäävad näha kammipiid ja kilbi peale ning alla ainult peenike triip. Nii ei ole rikutud kilbi välimus.

Täislamell

See on valik kvaliteetsest materjalist. Selline materjal loob efekti laiast ühtsest puitkilbist.

Tootmisel kasutatakse parimaid, vigastusteta, pikki toorikuid. Sellise puidu leidmine on küllalt keeruline ja see on ka hinnalt kallim kui sõrmjätkatud puit. Ühtlasi, mida pikem on toorik, seda kõrgem on ka ruutmeetri hind.