Projekt „Uued tooted ja tehnoloogia rakendamine COVID-19 kriisi negatiivsete mõjude leevendamiseks“

Riverbank OÜ projekti „Uued tooted ja tehnoloogia rakendamine COVID-19 kriisi negatiivsete mõjude leevendamiseks“ käigus soetati ja võeti kasutussse kaasaegne puidukuivati. Projekti eesmärk on puitmaterjali kuivatamise protsessi loomine ettevõttes. Projekti tulemusena saab ettevõte puitmaterjali kuivatada ja toota uusi tooteid, mille nõudlus (sh välisturgudel) on tekkinud COVID-19 perioodi jooksul ning seeläbi vastata COVID-19 kriisist põhjustatud toodete nõudluse muutusele.

Loe edasiProjekt „Uued tooted ja tehnoloogia rakendamine COVID-19 kriisi negatiivsete mõjude leevendamiseks“

Projekt „Puidu töötlemis- ja viimistlusprotsesside parendamine“

Projekti „Puidu töötlemis- ja viimistlusprotsesside parendamine“ elluviimisega võtab ettevõte kasutusele multitöökeskuse puitdetailide töötlemisprotsesside parendamiseks. Projekti eesmärgiks on kasuliku toodangu väljatuleku ehk saagikuse suurendamine 2,1%, mis parendab  ettevõtte ressursitõhusust. Projekti tulemusena paraneb ettevõtte ressursikasutus ja ressursitootlikkus. Euroopa Regionaalarengu Fondi toetuse summa on 126348,92 eurot.

Loe edasiProjekt „Puidu töötlemis- ja viimistlusprotsesside parendamine“

Projekt Ressursisäästlik puidutööstus

Projekti Ressursisäästlik puidutööstus Riverbank elluviimisega võtab ettevõte kasutusse kaasaegse puidutöötlemise tehnoloogia. Projekti eesmärk on parendada ressursikasutust nii energiasäästlikuma tootmise kui ka uudsete lahenduste kasutusele võtmise kaudu, millega saavutatakse 6,5%-line ressursikasutuse paranemine. Euroopa Regionaalarengu Fondi toetuse summa on 200 000 eurot.

Loe edasiProjekt Ressursisäästlik puidutööstus

Projekt „Moodulriiuli arendus“

Projekti „Moodulriiuli arendus“ eesmärk on välja arendada moodulriiulile stabiilne ning uudne kinnituslahendus ilma, et toode oleks kinnitatud seina vm toestuse külge. Projekti tulemusena arendati välja moodulriiulile stabiilne ning tugev kinnitus- ja ühendussüsteem, tegevused teostati 2020.a. Euroopa Regionaalarengu Fondi toetussumma 5740,8 eurot. 

Loe edasiProjekt „Moodulriiuli arendus“

Mis on liimpuit?

Liimpuit on mitmest puidukihist koosnev toode, kus puidukihid on omavahel kokku liimitud vastupidava ja niiskuskindla konstruktsiooniliimiga. Liimpuitu kasutatakse puitkonstruktsioonides. Lamineerides mitut väiksemat puidutükki saadakse üks suur ja tugev struktuuri tugiosa. Neid struktuuri tugiosasid kasutatakse vertikaalsete tulpadena või horisontaalsete taladena, samuti kaarja kujuna. Liimpuitu saab valmistada erineva välimuse ja kujuga, näiteks on sellele kerge anda kaarjas kuju. Kahe liimupuidu tugiosa ühenduskohad ühendatakse reeglina poltidega või terasest tüüblite ja terasplaatidega. Liimpuidu valmistamisel on võimalik ära kasutada väheväärtuslikku puitu, see ei vaja ilmtingimata kvaliteetset saematerjali. Nii on võimalik vähendanda maksimaalselt puidumaterjal ära kasutada. Liimpuidul on palju väiksem energiasisaldus kui raudbetoonil või terasel ning see on samaväärne või väiksem täispuidu energiasisaldusega. Lamineerimisprotsess võimaldab liimpuidul kauem vastu pidada, kanda…

Loe edasiMis on liimpuit?

Täispuitmööbel – miks valida?

Riverbank OÜ on keskendunud ning valinud just täispuitmööbli valmistamise ning proovime Teile selgitada miks just valida täispuidust mööbli. Me kõik soovime, et meie ostetud esemed kestaksid võimalikult kaua, seega siinkohal on põhjust just valida täispuitmööbel, kuna see kestab mitmeid aastaid. Muidugi võib esmalt selle mõtte kustutada toodete hinnad, sest summade vahe võib võrreldes mööbliplaadist mööbliga olla mõnikord üsnagi suur. Seetõttu võib näida täispuidust mööbli ostmine mõttetuna, sest mööbliplaat näeb ka väga hea ning tugev välja.  Pikas perspektiivis on siiski täispuidust toote ostmine tunduvalt mõtekam ning säästlikum. Kui Te hoiate oma täispuidust mööblit väga hästi, siis võib see tõenäoliselt kesta terve…

Loe edasiTäispuitmööbel – miks valida?